Kunstiring

Kunstiteadlane Mia Maria Rohumaa peab selle huviringi.

Kõik tunnid (välja arvatud muuseumikülastused) koosnevad jutust ja pildimaterjalist ning käelisest tegevusest. Vahendid käelise tegevuse jaoks võtan ise kaasa.

KAS VÄRVID ON OLEMAS?

16.09 sissejuhatav tund

Mis on kunst, kui vana see on, kes sellega tegeleb, milleks seda vaja on. Võtame lähema vaatluse alla elemendi, mida (või mille puudumist) on kujutavas kunstis kohe märgata: värvi ja värvuse. Mis on värvusõpetus, kuidas me värvusi näeme, mis on pigmendid ehk värvained, kuidas on värve kunstis kasutatud ning mis tähendused neil on olnud?

MIKS INIMESED PILTIDEL NII TÕSISED ON?

21.10 portreekunst.

Inimese kujutamine (maalikunstis) läbi aegade.

KAS HOBUST ON RASKE TEHA?

18.11 skulptuur

Plastiline kunst hobuste näitel, ratsamonumentidest puukujukesteni.

KUIDAS KUJUTADA NÄHTAMATUT?

16.12 kirikukunst

Külastame Niguliste muuseumi ja rääkime religioossest kunstist, saame ka varasemalt räägitut (värvide sümboolika, maalikunst, skulptuur) kinnistada päris teoste ees seistes.

KUIDAS LUGEDA PILTE NAGU RAAMATUT?

20.01 loojutustamine

mütoloogiate, ajalooliste sündmuste ja piiblilugude kujutamine kunstis. Võtame ette mõned levinumad lood ja teemad, mida Euroopa kunstis kohtab.

KES OLI EESTI ESIMENE KUNSTNIK?

17.02 eesti kunstiajalugu

Kindlasti toon ka varasemates tundides näiteid eesti kunstnike teostest, aga meie kunstilugu on juba piisavalt pikk, et sellele eraldi tund pühendada. Juttu tuleb nii Johann Kölerist kui Tõnis Saadojast, Amandus Adamsonist kui Edith Karlsonist. Variant oleks ka selle kohtumise raames külastada KUMU.

KAS KUNSTI VÕIB TALDRIKUNA KASUTADA?

16.03 tarbekunst

Igapäevaesemed kui kunstiteosed, vanad käsitöömeistrid ja tänapäevased disainerid. Milleks on vaja disaini. Variant külastada Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi

MIKS KIRIKUD JA PÜRAMIIDID NII KÕRGED ON?

20.04 sakraalne arhitektuur

Jalutuskäik vanalinnas: külastame Olevistet, Püha Vaimu kirikut, Vene tn katoliku kirikut ja õigeusu kirikut, Katariina kiriku ristikäiku. Kiriku põhiplaan ja ruumifunktsioon, erinevate konfessioonide arhitektuurilised erinevused, eri ajastud.

KELLE MÕTE OLI HAKATA MAJU KAUNISTAMA?

18.05 ilmalik arhitektuur

Samuti jalutuskäigu vormis, teeme kesklinnas tiiru ja tutvume majade kaudu Tallinna (ehitus)looga.

AARDEJAHT VANALINNAS

15.06 kokkuvõte

Aardejaht Vanalinnas, küsimused ja ülesanded on kõikide eelnevate tundide kokkuvõte.